KS Gniezno MISTRZEM POLSKI DO LAT 20 w Futsalu

Więcej informacji

Rekomendowane odpowiedzi

Rekord Bielsko - Biała 2:2 KS Gniezno
(4):(5)
W meczu kończącym trzydniowe zmagania na białostockich parkietach spotkały się zespoły Rekordu Bielsko - Biała i KS Gniezno.
Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla zespołu duetu trenerskiego Piotr Szymura - Wojciech Gumola. Już w 2. minucie bramkę dającą prowadzenie dla Rekordu zdobył po przytomnym strzale głową Szymon Szymański. Wyrównującą bramkę dla zespołu Pawła Hoefta zdobył uderzenie z około 13. metrów Mateusz Jedliński, który pokonał swojego kolegę z młodzieżowej reprezentacji Polski, Pawła Kurowskiego. Pomimo licznych okazji do zdobycia bramki z obu stron, wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.
Druga połowa znowu rozpoczęła się szybkiego objęcia prowadzenie przez Rekord. Bramkę dającą jednobramkowe prowadzenie 'biało-zielonym" dał Mateusz Gaudyn. Bliski podwyższenia wyniku był Łukasz Biel, po strzale którego piłka wylądowała na poprzeczce bramki Damiana Lewartowskiego. Również blisko wyrównania był Dawid Walczak, który po idealnym podaniu Jedlińskiego nie trafił do bramki Rekordu znajdując się na 6. metrze przed nią. Znacznie lepiej nastawiony celownik miał Dawid Walczak w 20. minucie, kiedy to strzałem spoza pola karnego doprowadził do wyrównania. Jeszcze 2. minuty przed końcem meczu niebezpieczeństwo dla swojego zespołu zażegnał dalekim wyjściem z bramki doskonale się spisujący w meczu finałowym - jak i w całym turnieju - Kurowski. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2-2.
Nadkomplet publiczności zgromadzony na trybunach Zespołu Szkół Budowlano - Geodezyjnych zobaczył emocjonującą dogrywkę. Bardzo bliski pokonania Kurowskiego był Piotr Błaszyk, jego uderzenie z pola karnego zdołał jednak pewnie wyłapać bramkarz Rekordu. Równie ładnym strzałem co Błaszczyk popisał się Szymański. Jednak jego strzał spod lini środkowej o centymetry minął bramkę gnieźnian. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o tytule mistrzowskim musiały zadecydować rzuty karne.
Jako pierwszy do piłki ustawionej na szóstym metrze podszedł zawodnik Rekordu Bielsko - Biała Krzysztof Dulowski, który przegrał pojedynek z Damianem Lewartowskim. Jako drugi pomylił się wykonujący piąty rzut karny Kamil Krzak i zawodnicy KS Gniezno mogli na środku parkietu świętować mistrzostwo Polski w futsalu.